Fototermolizė – modernus atjauninimo būdas

neabliatyvus veido atjauninimas

Jums nepatinka, kaip atrodo jūsų oda? Galbūt laikas pagalvoti apie efektyvius atjauninimo būdus? Nuo kokio amžiaus rekomenduojama pradėti daryti šias procedūras? Tokie klausimai kyla beveik kiekvienai moteriai po 30 metų. Senėjimo procesas prasideda ankstyvame amžiuje, tačiau tokiame amžiuje mes to dar nepastebime.

Laimei, šiuolaikinė medicina ir kosmetologija nestovi vietoje ir savo pacientams siūlo daugybę aparatūros ir injekcijų procedūrų, tačiau šiame straipsnyje pagrindinis dėmesys bus skiriamas lazeriniam odos atjauninimo metodui. Kosmetologijoje naudojami įvairūs lazeriniai metodai, tačiau juos visus galima suskirstyti į du tipus:

  • abliatyvas (pažeidus paviršinį odos sluoksnį);
  • neabliatyvus (nepažeidžiant paviršinio odos sluoksnio).

Kaip greitai atjauninti odą?

Pamažu ant odos atsiranda raukšlių, ji tampa blyški, išsiplečia poros. Lazerinė fototermolizė padeda greitai atkurti odos jaunystę. Šis efektyvus nechirurginis odos atjauninimo būdas padeda stimuliuoti ir koreguoti ląstelių struktūrą be destruktyvių pokyčių. Fototermolizei naudojamas lazerio spindulys, kuris skirstomas į mikropluoštus. Taigi procedūros metu tampa įmanoma kontroliuoti poveikio gylį ir laipsnį bei išvengti viršutinio epidermio sluoksnio pažeidimo.

Lazerinė veido fototermolizė padeda pašalinti mimikos raukšles, sumažinti išsiplėtusias poras, atnaujinti veido, kaklo ir dekoltė odą. Taip pat padeda efektyviai naikinti odos pigmentaciją, šalinti randus, strijas, randus. Naudodami šį metodą galite atsikratyti net giliausių ir seniausių randų bei strijų. Prietaiso veikimą galima palyginti su lupimo ar poliravimo veikimu, tik jis daug efektyvesnis. Apdorojant odą, ant jos paviršiaus lieka mikronudegimai. Vėlesnio reabilitacijos periodo metu viršutinis odos sluoksnis nunyksta ir natūraliai nuslūgsta. Pažeistose vietose pradedamas aktyviai gamintis kolagenas, kuris prisideda prie naujų sveikų ląstelių susidarymo. Jau po kelių procedūrų pastebima, kad oda tampa lygesnė, o baigus kursą tampa aišku, kad kosmetinės problemos visiškai išblėso į antrą planą.

Aparatas veido fototermolizei

Palomar Icon sistemos dalis esantis frakcinis neabliacinis lazeris Lux1540 padeda efektyviai ir greitai išspręsti ne tik elementarias, bet ir gana sudėtingas kosmetologijos pacientų problemas.

Lazeris naudojamas, kai reikia pašalinti šias problemas:

  • dermos atjauninimas;
  • raukšlių pašalinimas;
  • poveikis randams ir randams;
  • pogimdyminės strijos ant odos;
  • kovoti su gravitacine viršutinių ir apatinių vokų ptoze.

Prietaiso pranašumai daro jį paklausu. Padidėjęs jo veiksmingumas jau seniai įrodytas daugybe teigiamų klinikinių rezultatų. Prietaisas pagrįstas odos atjauninimu, skatinant kolageno sintezę ir odos atsinaujinimą. Lazeris sukuria gerą ekspozicijos gylį – iki 2 mm. Norint pasiekti gerą spindulių poveikio tankį ir pagerinti odos struktūrą, pakanka 2-3 važiavimų per odos paviršių.

Palyginti su kitais lazeriais, frakcinio tipo modelis užtikrina geriausią saugumą ir neskausmingumą. Lazeryje naudojama patvirtinta sklandaus impulso technologija. Prietaisui nereikia naudoti papildomų eksploatacinių medžiagų, todėl procedūra tampa ekonomiškesnė.

Procedūros vykdymas

Lazerinė frakcinė fototermolizė atliekama iš anksto paruošus odą. Prieš pradedant procedūrą, ji turi būti nuvalyta nuo riebalų pertekliaus, dulkių ir kosmetikos. Kadangi gydymas atliekamas lazeriu, smūgio vietos apdorojamos anestetikais. Po kelių minučių nuimamas anestezinis kremas ir užtepamas specialus gelis, palengvinantis prietaiso slydimą. Prieš procedūrą sukuriama speciali apdorojimo schema. Vidutinė procedūros trukmė neviršija 30 minučių.

Procedūros metu pacientas nejaučia skausmo, galima pastebėti tik nedidelį dilgčiojimą ar deginimo pojūtį. Apskritai procedūra nesukelia diskomforto ir yra gana patogi pacientui. Baigus procedūrą, oda patepama kremu, mažinančiu hiperemiją ir patinimą. Frakcinės fototermolizės procedūra kartojama po 2-3 savaičių. Kiekvieną eilinį užsiėmimą kosmetologas skiria individualiai.

Odos priežiūra po sąlyčio su prietaisu

Lazerinė frakcinė veido fototermolizė švelniai veikia odą, todėl ji pakankamai greitai atsistato. Bet kokių komplikacijų atsiradimo rizika yra visiškai pašalinta, tačiau po procedūros kurį laiką būtina laikytis šių taisyklių:

  • esant padidėjusiam odos jautrumui, vengti tiesioginių saulės spindulių 1 mėnesį. Vasarą rekomenduojama naudoti kremą nuo saulės;
  • 2 savaites tepkite gydomą vietą drėkinamuoju kremu, kuris turi būti lengvas ir neužkimštų porų;
  • nenaudokite pilingų ir šveitiklių mažiausiai 2 savaites.

Paraudimas ir nedidelis patinimas yra normali organizmo reakcija, kuri praeina gana greitai, nes vyksta ląstelių regeneracija. Procedūrų kursas – 4-8 seansai, kurių dažnis – kartą per 2-6 savaites. Papildomas šios technikos privalumas yra tai, kad ji puikiai dera su biorevitalizacija, plazmine terapija ir kitais atjauninimo metodais, skirtais odos atjauninimui ir kolageno sintezei.

Frakcinės fototermolizės atmainos

Iki šiol egzistuoja neabliacinis atjauninimo būdas, kuris padeda pagerinti kaklo, veido, vokų būklę, naikina strijas ir po spuogus. Jis taip pat naudojamas bendrai išvaizdai pagerinti. Ši technika suteikia teigiamą rezultatą gydant odos pigmentaciją ir vietas su nepakankama pigmentacija. Veiksmas pailgėja, o tai reiškia, kad odos būklė pagerėja, o poveikis išlieka keletą metų.

Abliacinis metodas pagrįstas CO2 lazerio naudojimu. Dėl jo spindulio poveikio epidermis pažeidžiamas tam tikrame gylyje. Tada per tris mėnesius gydomoje odos vietoje susidaro kolagenas. Toks lazeris gali pašalinti pakankamai ryškius defektus. Be pagrindinio lazerio galima naudoti erbio lazerį, kurio pluošto bangos ilgis yra kiek trumpesnis, vadinasi, efektas nėra toks gilus ir greitesnis.

Palyginti su neabliaciniu metodu, po šios procedūros pacientai jaučia skausmą, tačiau procedūra pagerino veiksmingumą ir saugumą, palyginti su standartine lazerine abliacija.

Procedūros kontraindikacijos

Nepaisant akivaizdaus teigiamo poveikio, visi veido odos atjauninimo būdai turi savo kontraindikacijas. Tokiu atveju turėtumėte pabrėžti:

  • odos ligos, tokios kaip psoriazė ir dermatitas;
  • nėštumas ir žindymo laikotarpis;
  • epilepsija;
  • onkologija;
  • uždegiminiai ir infekciniai procesai;
  • neseniai atliktas veido valymas naudojant chemines medžiagas;
  • alergija anestetikams.

Veido fototermolizė leidžiama bet kokiam odos fototipui, nes poveikį atlieka infraraudonieji spinduliai, kurie prasiskverbia pro odą. Kadangi gijimas vyksta pakankamai greitai, poveikis gali būti įvairiose srityse.

Fototermolizė CO2

Frakcinė CO2 fototermolizė yra specialus aparatas, skirtas paveikti odą. Metodas apima anglies dioksido lazerio taško giluminio poveikio panaudojimą, kuris palieka daug mikroterminių pažeidimų ant odos. Giliuose odos sluoksniuose įvyksta ne tik šiluminė žala, bet tuo pačiu įkaista ir gretimos odos vietos, kurios lieka nepažeistos.

Frakcinė CO2 lazerio fototermolizė pašalina šalutinio poveikio atsiradimą. Audinių poveikio laipsnį galima reguliuoti keičiant aprėpties plotą ir atstumą tarp mikroterminių zonų. Tuo šis įrenginys ypatingas.

Frakcinė fototermolizė duoda pastebimą rezultatą po 3 procedūrų. Atsigavimas po procedūros vyksta gana greitai. Po procedūros atsiranda šie pokyčiai:

  • oda įspūdingai stangrinama;
  • pagerėja veido spalva;
  • odos struktūra išlyginta;
  • akių vokai patraukti aukštyn.

Frakcinę fototermolizę atlieka patyręs kosmetologas, kuris įvertina odos būklę, atsižvelgia į indikacijas ir kontraindikacijas bei paciento pageidavimus. Veiksmingi atjauninimo metodai padeda kiekvienam pacientui pamiršti, kas yra pilka pabalusi veido spalva, anksčiau varginusios išsiplėtusios poros, taip pat po spuogų atsiradę randai ir strijos.

Didžiausias efektas pasiekiamas gydant negilias raukšles. Po kiekvienos procedūros reikia laiko atsigauti ir kolageno bei elastino, reikalingo raukšlėms išlyginti, gamybai. Galutinį rezultatą galima pastebėti po kelių mėnesių.